Søgeblad i rulle 0,60 mm – Rustfrit stål 5 m til værktøj

Køb Hos Toolworld.dk

Varenummer (SKU): 5708004031543 Kategori:
 

Beskrivelse

Søgeblad i rulle 0,60 mm (100 mm x 5 m) inox fra Diesella er et uundgåeligt værktøj for enhver, der arbejder med præcision. Dette produkt er ideelt til justering af maskindele og fungerer som et pålideligt underlag ved justering af emner. Her er nogle vigtige detaljer om dette søgeblad:

– Materiale: Fremstillet af rust- og syrebestandigt ædelstål, materiale nr. 1.4310, hvilket sikrer lang holdbarhed og modstandsdygtighed over for korrosion
– Dimensioner: Søgebladet måler 100 mm i bredden og har en længde på 5 meter, hvilket giver dig mulighed for at tilpasse det til forskellige opgaver
– Tykkelse: Med en tykkelse på 0,60 mm er det stærkt nok til at klare krævende opgaver uden at gå på kompromis med fleksibiliteten
– Anvendelsesmuligheder: Perfekt til præcisionsjusteringer i maskiner samt som underlag ved bearbejdning af emner

Dette søgeblad er koldvalset og tilbyder høj plannøjagtighed, hvilket gør det ideelt til både professionelle håndværkere og hobbyister. Uanset om du arbejder med metalbearbejdning eller andre præcisionsopgaver, vil dette søgeblad være en uvurderlig del af dit værktøjsarsenal.

Det kompakte design gør det nemt at opbevare og transportere, så du altid har det lige ved hånden når du har brug for det. Investér i kvalitet med Diesella’s søgeblad i rulle – et værktøj du kan stole på til dine fineste justeringsopgaver.

Yderligere information

Brand